ورق

احتمالاً می دانید که ورق گالوانیزه رنگی ذوزنقه ای فرآیندی است که از اکسید شدن فولاد جلوگیری می کند. مانند بسیاری از موضوعات، شیطان در جزئیات است.

فولاد ملایم یک ماده بسیار متنوع است و در صدها، اگر نگوییم هزاران مورد در سراسر جهان استفاده می شود.

در این مقاله بدیهی است که ما به دنبال استفاده در محیط خارجی و مخصوصاً برای مبلمان خیابانی و لبه‌های کاشت بلند هستیم.

با این حال، این یک آلیاژ نیست به این معنی که ترکیب آن تقریباً 100٪ آهن است، که در تماس با رطوبت در برابر خوردگی بسیار آسیب پذیر است و به همین دلیل است که فولاد ملایم به محافظت نیاز دارد.

اگر ابتدا گالوانیزه سرد را بپوشانیم زیرا این ساده ترین روش است، به سادگی رنگ آمیزی فولاد خام با رنگ غنی از روی است.

به دلیل محتوای بالای روی پوشش، نام عمومی گالوانیزه را یدک می‌کشد، اما نباید آن را با روش غوطه‌وری داغ اشتباه گرفت. گالوانیزه سرد یک فرآیند بسیار آسان است اما به دلیل اینکه فقط یک پوشش سطحی است.

مقاومت طولانی مدت بسیار خوبی را ارائه نمی دهد. به طور معمول، یک پوشش پودری پلی استر نیز اعمال می شود تا به رنگ مورد نظر برسد لطفاً را برای کیفیت PPC اینجا ببینید.

گالوانیزه گرم جایی است که فولاد خام در «حمام‌های» بزرگ روی مذاب غوطه‌ور می‌شود، در حدود ۴۵۰ درجه سانتی‌گراد. یک واکنش شیمیایی بین روی مذاب و فولاد ملایم وجود دارد که پوششی ایجاد می کند که از نظر متالورژی به فولاد متصل می شود.

بدون اصطلاحات فولاد با یک لایه محافظ بسیار سخت از روی پوشانده شده است که در فولاد حک شده است. لایه محافظ به جای فولاد زیر فداکارانه عمل می کند، بنابراین اگرچه یک روکش بسیار بادوام است، اما برای مدت نامحدودی دوام نمی آورد.

2 راه برای دستیابی به گالوانیزه گرم وجود دارد یکی اینکه فولاد را بعد از ساخت روکش کنید، دیگری ابتدا ورق فولادی را روکش کنید و سپس ساخت کنید.

اینکه کدام گزینه استفاده می شود بستگی به پیچیدگی قطعات و موارد دیگری برای ایجاد مقاله نهایی دارد. گالوانیزه ای که پس از ساخت رخ داده است، بافت سطحی زبرتری دارد، در حالی که فولاد پیش گالوانیزه دارای سطح صاف است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *