چای

اولانگ، چای زرین شمال با منشأ چینی، ساخته شده از برگ های چای نیمه اکسید شده. بنابراین بین چای سیاه (که کاملاً اکسید شده است) و چای سبز (که به سختی اکسید می شود) قرار می گیرد.

لیپتون که یک قایق‌باز مشتاق بود، پنج بار با قایق‌های Shamrock خود برای جام آمریکا بین سال‌های 1899 و 1930 ناموفق مسابقه داد. او که به‌عنوان «بهترین بازنده‌ها» شناخته شد.

به خاطر شکست‌های مکرر خود جام ویژه‌ای دریافت کرد، و تبلیغات تلاش‌هایش به او کمک کرد. چای در ایالات متحده محبوبیت پیدا کرد.

اولانگ که در چین با نام oōlióng(dé) به معنای “اژدهای سیاه (چای)” شناخته می شود، جایگاه متوسطی در طیف چای های تخمیر شده دارد. چای از همان گیاه کاملیا سیننسیس به دست می آید.

اما انواع مختلفی از آن تولید شده است. یکی از آنها اولانگ است که در اصل یک تخصص در جنوب چین است. برای تهیه چای تخمیر شده، برگ‌ها را از گیاه می‌چینند.

تا زمانی که دو سوم آب خود را از دست بدهند، پژمرده می‌شوند و سپس غلت می‌زنند تا دیواره‌های سلولی آن‌ها شکسته شود. پس از این، به برگ های خرد شده اجازه داده می شود تا تخمیر شوند.

یعنی با واکنش اسیدهای آمینه مختلف در برگ ها اکسید شوند. چای سیاه حدود دو تا چهار ساعت تخمیر می شود، چای سبز به سختی تخمیر می شود و چای اولانگ معمولاً برای یک یا دو ساعت تخمیر می شود. سپس برگ ها را روی آتش یا در اجاق کاملاً خشک می کنند.

در طی فرآیند تخمیر، مواد شیمیایی به نام کاتچین تغییر می‌یابند و آنتی‌اکسیدان‌هایی تولید می‌کنند که برای بدن انسان مفید هستند.

از آنجایی که چای به طور طبیعی حاوی کافئین است، تأثیر مثبتی بر انرژی و توجه انسان دارد. مصرف متوسط چای به طور کلی از نظر بالینی اثرات مثبتی بر مهار و بهبود شرایطی مانند دیابت و چاقی دارد و پیشنهاد قوی وجود دارد که چای،

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *