سبد حصیری

سبد بافی نوعی هنر است که قرن‌هاست وجود داشته است. تکنیک های زیادی برای ساخت سبد وجود دارد که هر کدام سبک خاص خود را دارند. در اینجا ما چهار تکنیک متداول سبد بافی را بررسی می کنیم.

اگر می خواهید سبد بافی را به عنوان یک سرگرمی یا به عنوان راهی برای کسب درآمد بیشتر شروع کنید، تکنیک هایی که ممکن است بخواهید امتحان کنید عبارتند از:

بافتنی

دوقلویی

حصیر ایرانی

سیم پیچی
بافتن ساده‌ترین تکنیک برای یادگیری افراد مبتدی است، در حالی که سبدهای دوقلوی، حصیری و حلقه‌دار ممکن است برای کامل شدن نیاز به تمرین بیشتری داشته باشند. برای نگاهی عمیق تر به هر یک از تکنیک های سبد بافی، به خواندن ادامه دهید!

کلاژ تکنیک های سبد بافی، 4 تکنیک سبد بافی که باید بدانید

به‌روزرسانی‌های جدیدترین پست‌ها و موارد دیگر را از Crafts Bliss مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

ایمیل شما…
اشتراک در

من با دریافت ایمیل و تبلیغات شخصی موافقت می کنم.
مطالب [نمایش]

قبل از اینکه شروع به بافتن کنید
قبل از شروع سبد بافی، اصطلاحات مخصوص سبد بافی وجود دارد که باید بدانید. اصطلاح چوب و پره به “اسکلت” یا چارچوب سبد حصیری اشاره دارد. بافنده به ماده ای اطلاق می شود که بافته می شود.

از آنجایی که سبد بافی شامل بافتن با دقت رشته های یک ماده روی، زیر یا از طریق یک قاب برای ایجاد یک شکل منحصر به فرد است، مهم است که قبل از شروع به ساختن سبد، سه سوال را در نظر بگیرید.

هدف سبد چه خواهد بود؟
می خواهید اندازه و شکل سبد چقدر باشد؟
قرار است از چه موادی برای ساخت سبد استفاده کنید؟
اهداف سبدها شامل حمل و نقل، ذخیره سازی و تزئین است. هدف، اندازه و شکل سبد و همچنین بهترین مواد و تکنیک مورد استفاده را تعیین می کند. شما می خواهید سبد شما برای هدف مورد نظر خود به اندازه کافی بزرگ و بادوام باشد.

بیش

در مورد انتخاب متریال برای حصیر جنوب شما چندین گزینه دارید. مهم است که انعطاف پذیری و استحکام مواد را در نظر داشته باشید، به همین دلیل مهم است که قبل از انتخاب یک ماده، بدانید که می خواهید چه نوع سبدی بسازید.

اگر ماده خیلی شکننده باشد، نمی‌تواند به اندازه‌ای خم شود که از طریق قاب سبد بدون شکستن بافته شود. اگر مواد خیلی سفت و سخت باشد، به هیچ وجه خم نمی شود. معمولاً برای ایجاد قاب سبد از مواد سفت‌تری استفاده می‌شود، در حالی که مواد انعطاف‌پذیرتر آن‌هایی هستند که معمولاً در سرتاسر قاب بافته می‌شوند. برای هر تکنیک، ما بهترین نوع مواد مورد استفاده را بررسی خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *