مانومتر آنروید آخرین بخش اصلی دستگاه فشار خون beurer مچی یک گیج مکانیکی است که فشار خون را بر حسب میلی‌متر جیوه اندازه‌گیری می‌کند که مخفف میلی‌متر جیوه است.

با باد شدن مثانه، مجموعه ای از دیافراگم های مسی یا بریلیومی در داخل مانومتر منبسط می شوند.

سپس، چرخ دنده های داخل، حرکت خطی دیافراگم ها را ترجمه می کنند و سوزن مانومتر را به اندازه فشار خون می چرخانند. این قرائت ها همیشه به صورت جفت ثبت می شوند.

عدد بالایی فشار خون سیستولیک است که میزان فشاری که قلب هنگام تپش بر دیواره شریان وارد می کند را اندازه می گیرد.

عدد پایینی فشار خون دیاستولیک است که میزان نیرویی را که قلب در بین ضربان‌ها بر دیواره‌های شریان وارد می‌کند اندازه می‌گیرد.

مانومترهای آنرویید مانند هر دستگاه فشار خون دیگری کاملاً ظریف هستند. بنابراین، آنها نیاز به جابجایی دقیق دارند، بنابراین اندازه گیری های دقیق را انجام می دهند.

در حالی که فشارسنج های آنروئیدی نتایج نسبتاً دقیقی ارائه می دهند، به دلیل پیچیدگی آنها نیاز به کالیبراسیون منظم دارند. عدم کالیبره کردن می تواند باعث خوانش فشار خون نادرست شود.

محفظه دم شامل یک یا چند محفظه هواگیر با یک غشای بالا و پایین است که به آن دم نیز می‌گویند. از طریق شیلنگ مثانه متصل به ساقه هوا به کاف متصل می شود.

دم‌ها توسط میله‌ای به چرخ دنده اصلی داخل مانومتر متصل می‌شوند که به‌طور شل روی آن‌ها قرار می‌گیرد. اگر میله حرکت کند، فنر مارپیچی را مجبور می کند تا سوزنی را که فنر به آن متصل است حرکت دهد.

محفظه زیر مسئول تبدیل فشار به اندازه گیری است.

هنگامی که فشار در کاف بالا می رود، در محفظه ها نیز افزایش می یابد و قسمت بالای دم به سمت بالا رانده می شود. این باعث می شود که میله، چرخ دنده ها و سوزن به طور هماهنگ به سمت بالا و پایین حرکت کنند.

هنگامی که سوزن حرکت می کند، مانومتر فشار را به mmHg تبدیل می کند.

هنوز باید توجه داشت که ممکن است تغییرات جزئی در مکان دم از دستگاهی به دستگاه دیگر وجود داشته باشد. با این حال، همه آنها تقریباً یکسان عمل می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *