ظرف

اولویت‌ها برای ویژگی‌های ظروف یکبار مصرف آلومینیومی پارسه

پس از حذف سوابق با داده های ناقص، 206 مشاهده برای تجزیه و تحلیل آماری موجود بود. میانگین سنی پاسخ دهندگان کمتر از 44 سال بود و 77 درصد زن بودند (جدول 1). حدود 31 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بودند.

متوسط درآمد خانوار قبل از کسر مالیات برای سال 2017 52330 دلار بوده است. این آمار جمعیتی با استفاده از برآوردهای اداره سرشماری با ساکنان تنسی مقایسه شد.

میانگین سنی پاسخ دهندگان مشابه سن متوسط ساکنان تنسی بود. با توجه به اداره سرشماری، میانگین سنی ساکنان تنسی 37 سال است.

متوسط درآمد خانوار برای ایالت در سال 2017، 51،340 دلار (وزارت بازرگانی ایالات متحده، 2019)، در حالی که میانگین نمونه 52،330 دلار بود.

درصد ساکنان 25 سال و بالاتر تنسی که به مدرک دانشگاهی دست یافتند، 27 درصد برای سال 2018 بود (وزارت بازرگانی ایالات متحده، 2019)، در حالی که 31 درصد از نمونه، فارغ التحصیلان دانشگاهی بودند.

در حالی که بیشتر جمعیت شناسی نمونه مشابه جمعیت شناسی جمعیت بود، بیشترین تفاوت در درصد زنان بود. هفتاد و هفت درصد از پاسخ دهندگان زن بودند که بالاتر از 52 درصد ایالتی است.

این نظرسنجی بر روی خرید ظروف غذاخوری یکبار مصرف متمرکز بود، محصولاتی که احتمالاً توسط یک خریدار مواد غذایی خانگی اولیه خریداری می‌شوند که تحقیقات قبلی نشان داده است.

احتمال بیشتری دارد زن باشد (57 درصد) (موسسه بازاریابی مواد غذایی، 2015). این تفاوت باید در هنگام بحث در مورد یافته ها در نظر گرفته شود.

نسبت پاسخ دهندگانی را گزارش می کند که معتقدند هر ویژگی مهم است. بیش از 67 درصد از پاسخ‌دهندگان، ویژگی‌های قابل بازیافت و حاوی بدون پلاستیک را «مهم» ارزیابی کردند.

حدود 57 درصد معتقد بودند ظروف غذاخوری ساخته شده از محصول جانبی محصول مهم است، در حالی که 56 درصد معتقد بودند ظروف غذاخوری ساخته شده از محصول اختصاصی مهم است.

این نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان به ظروف غذاخوری که از محصولات جانبی گیاهی یا محصولات اختصاصی تهیه می‌شوند، تفاوت زیادی با یکدیگر نمی‌بینند.

علاوه بر این، 54 درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که سلولز برای ظروف غذاخوری از منابع ارگانیک (سلولز آلی) مهم است، در حالی که 53 درصد معتقد بودند ظروف غذاخوری با برچسب مهم است.

جالب توجه است، مشخصه ای که کمتر از همه به عنوان مهم ذکر می شود این بود که محصول فاقد سلولز مشتق شده از درختان (بدون درخت) در کمتر از 44 درصد از پاسخ دهندگان است که نشان دهنده اهمیت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *