سبد حصیری

اگر به صنایع دستی علاقه دارید و همچنین می خواهید به خانه خود آن حس آشنا و راحت را بدهید که ممکن است از دست داده باشید، یاد بگیرید که چگونه سبدهای حصیری درست کنید.

یک جزئیات تزئینی کنجکاو که تقریباً با هر نوع دکوراسیونی و مهمتر از همه با لمسی دلپذیر و جذاب هماهنگ می شود. طرز تهیه سبدهای حصیری را قدم به قدم بیاموزید. به ترند «خودت انجام بده» بپیوندید و خانه خود را با یکی از اکسسوری های ستاره سال های اخیر تزئین کنید.

تزیین در پای «خودت انجام بده» زمان می برد. اشیاء خاصی وجود دارند که صرفاً به دلیل داشتن ارزش دست ساز برجسته هستند، مانند ساختن سبدهای حصیر بافی شده، برای مثال. زیرا بله، سبدها دوباره مد شده اند.
سبدهای حصیری در دکوراسیون
چند سالی است که کت‌واک‌ها این ماده را برای ما دوباره کشف کرده‌اند و آن را به دسته‌ای از بایدها رسانده‌اند که هر مد لباسی باید داشته باشد. روندی که می توان آن را در دکوراسیون نیز به عنوان یک منبع بسیار همه کاره برای سازماندهی و تزئین همه چیز دید. سبدها خود را دوباره اختراع می کنند و جای خود را در خانه باز می یابند. آن‌ها لمس طبیعی، سنتی و در عین حال کاربردی را برای انواع محیط‌ها، از شیک‌ترین تا مد روز، فراهم می‌کنند.

در واقعیت، سبدها هرگز به طور کامل ناپدید نشده اند، اما آنچه تغییر کرده است ارزش تزئینی آنها است. اگر تا همین اواخر روی تزئینات به سبک روستایی تأکید می‌کردند، اکنون می‌توانند جلوه‌ای بوهمیانه و اکو شیک ارائه دهند، حتی اگر خودتان آنها را بسازید. محبوب ترین سبدهایی هستند که با الیاف طبیعی مانند حصیری، نخل، کنف، علف اسپارتو ساخته شده اند. اما طرح های پلاستیک، قلاب بافی، نمد، پارچه و حتی روزنامه نیز با نور خاص خود می درخشند.

در این مناسبت، ما بر روی نحوه ساخت سبدهای حصیری تمرکز می کنیم، اگرچه می توانید برخی از مراحل را تغییر دهید تا این تکنیک مشابه را با مواد دیگر ترکیب کنید. نتیجه؟ دیدنی و بسیار ارزشمند. و اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید، درنگ نکنید و سبدهای خود را با اسپری رنگ گچی تزئین کنید.

حصیر چوبی

حصیری فیبر گیاهی است که از بوته ای از خانواده بید به دست می آید. علیرغم ظاهر شکننده، بسیار مقاوم است و دوام آن با چوب های پرکاربرد قابل مقایسه است. علاوه بر این، انعطاف پذیر و چکش خوار است که به آن اجازه می دهد با آن کار کرده و در سبدها و اشیاء دیگر بافته شود. انواع حصیری وجود دارد.

بوف دارای بافت بسیار نرم و رنگی بین نارنجی روشن و قهوه ای است که پس از قرار دادن حصیری طبیعی در آب جوش به دست می آید. پس از پخته شدن، پوست آن را جدا می کنند و می گذارند در هوای آزاد زیر اشعه آفتاب خشک شود. در برابر رطوبت، آب و گرما مقاوم است و یکی از پرکاربردترین ها برای سبد حصیری است. قبل از کار با آن، باید آن را به مدت 2 تا 3 ساعت در آب گرم خیس کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *