فاکتور

آیا شما یک کارآفرین هستید که برای کارهایی که انجام داده اید از سازمان های دولتی فاکتور می گیرید؟ و آیا همچنان فاکتورهای خود را از طریق پست یا ایمیل با استفاده از pdf ارسال می کنید؟ ممکن است از شما خواسته شود که فاکتورهای خود را به عنوان فاکتور الکترونیکی ارسال کنید.

فاکتور خام الکترونیکی یک فاکتور الکترونیکی است. صورتحساب الکترونیکی به عنوان صورتحساب الکترونیکی نیز شناخته می شود.

هنگامی که فاکتور آماده الکترونیکی ارسال می کنید، اطلاعات مورد نیاز با استفاده از یک کد منحصر به فرد در موقعیت ثابت قرار می گیرد. این امکان ارسال و پردازش فاکتورهای الکترونیکی را به صورت خودکار فراهم می کند.

این بدان معناست که دیگر نیازی به پردازش دستی نیست. فاکتورهای کاغذی و فاکتورهای pdf نیاز به پردازش دستی دارند. با وجود اینکه پی دی اف دیجیتال است، یک فاکتور الکترونیکی نیست.

فاکتور

مقامات محلی ممکن است برای کارهایی که انجام داده اید یک فاکتور الکترونیکی درخواست کنند. مقامات محلی شامل شهرداری ها، استان ها و هیئت های آب است.

اهمیت استفاده از فاکتور فروش اکسل زمانی مشخص می شود که برای مسائل مالی ابهاماتی ایجاد شود.

با این حال، سازمان‌های دیگر، مانند مؤسسات آموزشی و موزه‌ها، که ملزم به پیروی از روش‌های تدارکات عمومی هستند نیز ممکن است به صورت‌حساب الکترونیکی نیاز داشته باشند. این سازمان ها قانوناً موظف به دریافت و پردازش فاکتورهای الکترونیکی هستند.

دولت مرکزی قبلاً به صورتحساب الکترونیکی روی آورده است. اگر قرارداد خرید با دولت مرکزی امضا کرده اید، باید فاکتور الکترونیکی ارسال کنید. این می تواند یک وزارتخانه یا سازمان دولتی باشد.

استفاده از درست ترین فرمول محاسبه درصد سود فروش که در فاکتور لحاظ شده همواره سودی را به شما خواهد داد که از هر نظر منصفانه باشد.

آیا شما یک تامین کننده دولتی هستید و می خواهید یک فاکتور الکترونیکی ارسال کنید؟ مرکز راهنمای الکترونیکی فاکتور یک اینفوگرافیک ارائه می دهد که مراحلی را که باید برای ارسال یک فاکتور الکترونیکی انجام دهید را نشان می دهد.

 • منابع:
  1. E-invoicing government organisations
 • تبلیغات: 
  1. کشف انواع مبل در انعطاف بی نظیر که تا به حال ندیده اید!
  2. با مصرف کلوچه می توانید کالری مناسب برای فعالیت های متابولیک روزانه را دریافت کنید
  3. با تکنیک خاص کودک ایرانی تیلیاردر آشنا شوید
  4. این یکی از الهام بخش ترین گلدان سفالی نقاشی شده است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *