این روزها، دوستداران محیط زیست، افراد را به استفاده کمتر از پلاستیک، تشویق می‌کنند. سبد حصیری چوبی، جایگزین خوبی برای نمونه های پلاستیکی هستند. قیمت سبد تریکو بافتی چوبی در بازار داخلی و جهانی متغیر است.

اما تولید کننده سبد چوبی حصیری و سبد میوه ۲۰ کیلویی معمولا محصولات خود را با قیمت مناسب در بازار داخلی عرضه می‌کند، در صورتیکه قیمت سبد حصیر چوبی و سبد میوه در بازار جهانی بیشتر می‌باشد.

قیمت سبد حصیری چوبی با قیمت مناسب در بازار داخلی و جهانی

خرید سبد حصیری گل در بازار ایران

خرید سبد حصیری گل در بازار ایران

سبد حصیری، خود به تنهایی یک اثر هنری، محسوب می‌شود. اما بسیاری از افراد، سبد حصیری بزرگ را برای کاربرد‌های مختلف تهیه می‌کنند.

از آنجا که، سبد حصیری در شکل‌های متنوع ، تولید می‌شود، می‌توان استفاده‌های متفاوتی از آن‌ها برد.

بعضی، سبد چوبی را در گوشه ای از منزل یا محل کار خود بعنوان شی دکوری میگذارند، بعضی با چیدن چند شاخه گل در آن شکل و ظاهر زیباتری، به منزل خود می‌دهند. همچنین با گذاشتن گل‌های آپارتمانی در سبد میوه ۲۰ کیلویی، گوشه دنجی با حال و هوای سنتی ایجاد می‌کنند.

تولید کنندگان، سبد های حصیری را در طرح و شکل و اندازه‌های مختلف، طراحی و تولید می‌کنند. ازجمله آن‌ها، سبد چوبی گل است، که طرفداران خاص خود را دارد.

عرضه‌کننده و تولیدکننده، برای فروش بیشتر محصولات خود و دستیابی به سود بیشتر و در نهایت جذب مشتری بیشتر، تمهیداتی اندیشیده‌اند. این شرکت‌ها، برای رساندن سبد های حصیری گل به دست مشتریان و خریداران در نقاط مختلف ایران، نمایندگی‌های فروش و نمایشگاه‌هایی راه‌اندازی نموده‌اند.

خرید سبد حصیری گل، در نمایشگاه‌ها و نمایندگی های فروش، امکان‌پذیر است.در نمایشگاه محصولات حصیری و چوبی، نمونه های متفاوتی از سبد حصیری گل را به معرض نمایش میگذارند.از دیگر محصولات این کارخانجات، سبد های تزیینی و سبد دردار حصیری است.

خریدار عمده سبد حصیری سایز بزرگ در بازار تهران

خریدار عمده سبد حصیری سایز بزرگ در بازار تهرانسبد‌های حصیری، برای کاربردهای مختلف ساخته می‌شوند. بنا به کاربرد ان ها، شکل و سایزشان نیز، تعریف می‌شوند.

از انواع مختلف سبد حصیری می توان به تعدادی اشاره کرد، ازجمله:

 • سبد حصیری دردار
 • سبد حصیری خام
 • سبد حصیری نان
 • سبد چوبی میوه
 • سبد حصیری لباس
 • سبد حصیری نگه‌داری حیوانات خانگی
 • سبد حصیری گل
 • سبد چوبی تزیینی
 •  و…

سبدهای حصیری در سایزهای تولید می‌شود، به شرح زیر است:

 • سبد حصیری کوچک
 • سبد حصیری متوسط
 • سبد حصیری بزرگ

تهران بعنوان بزرگ‌ترین بازار سبد حصیری در ایران، تنوعی از سبد حصیری پارچه ای و چوبی را در خود جای داده‌است؛ به نحوی که نمایندگی های اکثر تولیدکنندگان در بازار حصیر تهران حضور دارند.

بازار حصیر تهران، برای تولیدکنندگان فرصتی ایجاد می‌کند، تا بتوانند محصولات خود را به بازارهای خارجی معرفی کنند و در کنار دیگر تولیدکنندگان داخلی به رقابتی سازنده بپردازند.

خریدار عمده سبد حصیری سایز بزرگ، کالای خود را از نمایندگی‌های معتبر با قیمت مناسب تهیه کرده، با فروش تکی کالا، به سودی منطقی و منصفانه‌ می رسد.

قیمت سبد حصیری چوبی با فروش تک

قیمت سبد حصیری چوبی با فروش تکسبد حصیری خام، از صنایع دستی بشمار می‌رود. اما نوعی از سبد های چوبی در کارخانجات تولید می‌شوند. سبد های چوبی به خاطر ظاهر زیبایی که دارند، می‌توان بعنوان دکور در گوشه ای گذاشت و هم استفاده های دیگری از آن‌ها برد. برای مثال سبد حصیری دردار را برای جمع کردن لباس در گوشه اتاق یا حمام و یا کنار ماشین لباسشویی جای داد.

سبد های چوبی، با توجه به کاربرد‌های فراوان و جلوه زیبایی که به محیط می‌دهد، طرف‌داران زیادی دارد. از سویی بسیاری از دوست‌داران محیط زیست، برای استفاده کمتر از پلاستیک، خریدار سبدهای حصیری و چوبی هستند.

اما با وجود مشکلات در رفت و آمد، ترافیک، کمبود وقت و فاصله محل سکونت افراد از فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های سبد حصیری، گاهاً مشتری از خرید خود منصرف شود.

از این رو تولیدکنندگان سبد حصیری، برای دسترسی عموم مردم، در بین سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های مجازی بسترهایی را آماده کرده‌اند، تا محصولات چوبی و حصیری را بصورت فروش تکی و قیمت مناسب به مشتری عرضه کنند.

وجود سایت فروش اینترنتی و فعالیت تولید کننده در شبکه اجتماعی، خریدار را به خاطر راحتی در انتخاب و خرید، ترغیب می‌کند تا بازهم از این فروشگاه‌ها بازدید نماید.

تولید سبد پلاستیکی حصیری در طرح ها و رنگ بندی های مختلف

تولید سبد پلاستیکی حصیری در طرح ها و رنگ بندی های مختلفسبد های حصیری با جنس های مختلفی در بازار موجودند. از جمله:

 • سبد پلاستیکی حصیری
 • سبد حصیری چوبی

سبد حصیر بامبو نیز در دو نوع دستی و کارخانه ای یافت می‌شوند.

سبد های پلاستیکی حصیری موجود در بازار نیز در طرح و رنگ بندی‌های مختلف ارائه می‌شوند که، به لحاظ کیفیت و کاربری با نمونه چوبی متفاوتند.

تولید سبد پلاستیکی حصیری، بسته به مرغوبیت مواد اولیه، کیفیت متفاوتی دارند. اما تنوع در رنگ و طرح، می‌تواند پاسخگوی سلیقه‌های متفاوت بوده، نظر مشتریان مختلف را با هزینه های متفاوت جلب نماید.

عرضه‌کنندگان سبد حصیری پلاستیکی، با هدف عرضه محصولات خود در بازار کشور، نمایندگی هایی در شهرهای مختلف ایجاد نموده‌اند. همچنین جهت رفاه حال مشتریان خود، فروشگاه آنلاین را راه‌اندازی کرده‌اند، تا خریدار در هر نقطه از ایران، حجم کالای مورد نیاز را ثبت سفارش کند.

مراحل تولید سبد چوبی در کارخانه

مراحل تولید سبد چوبی در کارخانهنوعی سبد حصیری دربازار به چشم می‌خورد، با نام سبد حصیری خام، شناخته می‌شود. این سبدها، معمولا از ساقه برنج و یا الیاف درخت نخل ساخته می شود و فقط در بعضی شهرها یا استان‌ها بافته می‌شوند و به بازار دیگر شهرها فرستاده می‌شوند.از جمله شهرهای تولید کننده سبد حصیری خام عبارتند از:

 • استان گیلان
 • استان سیستان و بلوچستان
 • استان خوزستان
 • استان اصفهان

اما نوعی دیگر از سبد های حصیری چوبی، در کارخانجات تولیدمی‌شوند. مراحل تولید سبد چوبی با کمک دستگاه های مختلف انجام می‌شود. کیفیت سبد چوبی تولید شده در کارخانه با سبد حصیری خام متفاوت است، اما هرکدام طرفداران خود را دارند.

سبدهای چوبی و حصیری تولید شده در کارخانه، در طرح‌های مختلف و زیبا، با قیمت مناسبی نسبت به نمونه دست باف عرضه می‌شود.

مرکز اصلی سبد حصیری چوبی در اصفهان

مرکز اصلی سبد حصیری چوبی در اصفهاناصفهان یکی از شهرهای هنرخیز و هنر دوست ایران است، که صنایع دستی از جمله حصیر بافی، در آن رونق بسیاری دارد.

سبد‌ حصیری خام در اصفهان، در مناطق خشک ‌و بیابانی مثل خور و بیابانک و نایین با الیاف نخل خرما تهیه می‌شود.اما در منطقه نجف آباد اصفهان، سبد حصیری چوبی از ترکه‌های نرم درختان جوان ساخته می‌شود.

البته تولیدی‌ها، نیز در زمینه تولید سبد حصیری چوبی، فعالیت دارند.

بخاطر وجود صنایع دستی و تولیدی‌ها در اصفهان، بازار خرید و فروش سبد حصیری رونق دارد. عرضه کنندگان سبدحصیری چوبی، با هدف جلب رضایت مشتری و معرفی کالای خود به نقاط مختلف کشور، نمایشگاه‌هایی در اصفهان و دیگر شهرها بر پا نموده‌اند.

خریدارن و دوستداران هنر و صنعت سبدبافی، ضمن بازدید از این نمایشگاه‌ها، کالای موردعلاقه و مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند.

در مراکز اصلی خرید و فروش سبد حصیری در اصفهان، تولیدکنندگان در کنار یک دیگر به ارائه و فروش محصولات می‌پردازند. این همسایگی باعث ایجاد رابطه رقابتی سازنده ای شده که هم به سود خریدار است و هم فروشنده.

بطور خلاصه می‌توان گفت که، ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان، باعث بالا بردن سطح کیفی و کمی تولیدات شده، با افزایش تولید، قیمت محصولات کاهش می‌یابد.

4 دیدگاه

 • سلام وقت بخیر.سبدهای حصیری مصارف گوناگون دارند و بعنوان یک هنر دستی از جایگاه خاصی در بین مردم برخوردارند.هرچند که نمونه سبدهای پلاستیکی طرح حصیری در بازار زیاد شده که البته فکر میکنم با دوام تر هم باشند ولی بنظر من حسی که وجود حصیر به آدم میده یه چیز دیگه ست.

 • ببخشید چیزی ک تو عکس دیدم دست یک نفر درست میشد ایا اینا تو دست طراحی میشن؟درسته؟

  • سلام و عرض ادب خدمت شما آقای پاینده مقدم
   لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید یا فرم پر کنید
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *