دستگاه

فشارسنج فشار خون فرد را اندازه گیری می کند. چه کسی دستگاه فشار خون m2 را اختراع کرد؟ فشارسنج توسط فون باش اختراع شد. ابزاری است که امروزه در هر خانواده ای وجود دارد.

حال اجازه دهید به این سوال پاسخ دهیم که نام قطعات فشارسنج چیست؟ چگونه فشار خون را با فشارسنج اندازه گیری کنیم؟ چگونه از فشارسنج استفاده کنیم؟

سه نوع فشارسنج وجود دارد: فشارسنج جیوه ای، فشارسنج آنروئیدی و فشارسنج دیجیتال.

فشارسنج جیوه ای: این ابزار بسیار منطبق بر فشار خون است و به خوبی در نظر گرفته شده است که استاندارد طلایی باشد.

این دستگاه حاوی کاف‌هایی است که به صورت دستی باد می‌شوند که برای دستیابی به اندازه‌گیری یا خوانش دقیق به آهنگ‌های تزریق‌شده جیوه متصل می‌شوند.

دستگاه باید روی سطح صاف و در حالت عمودی نگه داشته شود. در صورتی که دستگاه به طور تصادفی سقوط کند، احتمال خطرات افزایش می یابد.

دستگاه

فشارسنج آنروئیدی به معنای بدون مایع است. در این نوع فشارسنج ها از جیوه استفاده نمی شود. این شامل یک گوشی پزشکی است که به کاف متصل می شود که بیشتر به یک صفحه سنج با لوله متصل است.

برای پوشاندن فشار کاف تا فشار سنج، سر گیج دارای یک بخش مکانیکی است. این دستگاه برای جلوگیری از قرائت های نادرست نیاز به کالیبره مجدد دارد.

انواع مختلف دیگری از فشارسنج آنروید بر اساس کاربرد آنها وجود دارد.

این پیشرفته ترین فشارسنج از نظر تکنولوژیکی است. این شامل یک سنسور الکترونیکی برای اندازه گیری فشار خون است و اندازه گیری بر روی مانیتور دیجیتال نشان داده می شود.

از نظر فن آوری پیشرفته ترین است.

برای اندازه گیری فشار خون دستگاه نوسانات شریان ها را اندازه گیری می کند. این موارد باید با استفاده از فشارسنج جیوه ای بررسی شوند تا از قرائت های نادرست جلوگیری شود.

یک کیسه لاستیکی مسطح باد شده که با یک پاکت پارچه ای غیر قابل انبساط پوشانده شده است.

حفره کیسه توسط یک لوله لاستیکی بلند به یک مانومتر و توسط یک لوله کوتاه به یک پمپ لاستیکی متصل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *